Anasayfa Üyelerimiz Derneğimiz Basın - Yayın Faaliyetler ResimGalerisi İrtibat
ENGLISH
HASAT DERGİSİ
 
 
HAL FİYATLARI
Günlük Hal Fiyatlarını görmek için tıklayınız...
 
 
ÜYE GİRİŞ
Kull. Adı
Şifre
 
Üye Ol    -   Şifremi Unuttum
 
 
DUYURULAR
 
 
 
GALERİDEN SEÇMELER
İMESKOM
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
GÜNLÜK GAETELER

LÜTFEN BİR GAZETE SEÇİNİZ.

 
 
 
FAYDALI LİNKLER
8 VALİLİKLER (69)
8 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (18)
8 HAVA YOLU (5)
8 BANKALAR (36)
8 FAYDALI LİNKLER (20)
8 DOST SİTELER (8)
8 GAZETELER (45)
 
 
 
DÖVİZ KURU
 
 
 
SİTE SAYAÇ
Sayac
Bugün 169
Toplam 861262
Üye Sayısı 482
Bugün Üye Olan 0
 
 
ii ULUSLARARASI TARIM GIDA VE GASTRONOMI KONGRESI
2.Uluslararası Gıda,Tarım ve Gastronomi Kongresi 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecektir.
26-03-2015 - 08:53

 

 

 

 

Davet Mektubu

Tarım ve Gıda Konfederasyonu ile TÜMSİAD  işbirliğiyle düzenlenen T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Azerbaycan Sahipkarlar Konfederasyonu tarafında desteklenen “II. Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi” “tarladan sofraya” sloganı ile yola çıkmıştır. Bu slogandan hareketle; tarımsal üretimde verim ve gıda sektöründe kalite artışı için modern teknolojinin, yüksek verimli, kaliteli üretim materyallerinin yaygınlaşması, toplumun sağlıklı beslenme gereksinimlerini yeterli, nicelik ve nitelikte, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan sürdürülebilir yollarla karşılayabilen, biyolojik çeşitliliğini koruyan ve toplumsal yarara dönüştürebilen, uluslararası alanda rekabet edebilen, gelişmiş bir üretici-tüketici dengesini gözeten, güvenilir, insan odaklı, tarımsal üretim yapmak ve yaptırmaya yardımcı olmak hedeflenmiştir.

Bu amaç ve gayelerle 2.Uluslararası Gıda, Tarım ve Gastronomi Kongresi 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir. Kongrede, 80 üniversite 80 ülke, 80 ülkeden şirket yöneticisi, bürokrat, perakendeci, imalatçı, fabrika sahibi, işadamı, üretici, gıda ve tarımsal işletme sahipleri, üretici birlikleri, tarımsal kooperatifler, sektörde söz sahibi kurum ve kuruluşlar; yani sektörün tüm paydaşları bir araya gelmesi hedeflenmektedir.

Kongre içinde; TÜMSİAD’ ın ev sahipliğinde gıda, tarım ve tarıma dayalı sanayi, sanayicinin ve işadamlarının katılacağı, ticari network ve kontratların oluşacağı bir İŞ FORMU ile de kongre zenginleştirilecek, ulusal ve uluslararası iş birliktelikleriyle  ihracat, ithalat kapıları sonuna kadar açılacaktır.

Kongremiz aynı zamanda, 2023 yılı Türkiye’sinde tarım ve gıda sektörünün dünya üzerindeki yerine ve önemine ışık tutacağı, devletimizin 2023 tarım vizyonuna katkı sağlayacağı düşüncesi ile ayrı bir önem taşımaktadır. Bir araya gelecek olan sektör temsilcileri tarım ve gıda üretimi, üretim teknolojileri, ithalat, ihracat, tüketim politikaları ve bilimsel çalışmalarla dünyaya yapılan ve gelecekte yapılacak olan önemli katkıları değerlendirme imkanı bulacaktır.

Kongre başta ülkemizin ve dünya ülkelerinin değişen koşullarda, gıda ve tarımsal üretimdeki potansiyellerini, alt yapılarını, gelinen bilgi ve teknoloji seviyesini, yetişmiş insan gücünü, firmaların teknik düzeylerini gösteren kapsamlı, bir platform olacaktır. Kongrede; sempozyum, panel, çalıştay, ikili ve çoklu görüşmeler, firmaların ürünleri ve teknolojilerini sergileyebileceği stantlar, örnek işletme gezileri, ödül töreni, kokteyl ve yemekli toplantılar, açılış, kapanış törenleri ve diğer programlar sektördeki tüm aktörlerin birbirini arada başka bir faktör olmadan tanımasına, ağlar ve ilişkiler kurmasına yardımcı olacaktır.

Bütün bu faaliyetler ülkemiz başta olmak üzere dünya tarım ve gıda sektörüyle ilişkili olan, çarpan etkisi ile birçok sektörün çalışan, yatırım yapan, yatırım yapmayı düşünen herkesin vizyonunu genişletmiş, yeni teknolojileri görmüş, inceleme ve mukayese etme imkanı bulmuş, sektöre yönelik ithalat, ihracat ve istihdamda yeni ufuklar açılmış, çarpan etkisiyle bu sektörde çalışan insanların yaşam kalitesini refah düzeyini artırmış olacaktır.

 

Sizleri de bu çabaya destek vermek, alanında kapsamı bakımından dünyanın en büyük kongresi olan Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi’ne davet etmekten onur duyarız.

 Detaylı Bilgi İçin; http://www.tarimvegidakongre.org/Anasayfa

 

-- 

Hakan YÜKSEL

Genel Başkan

Tarım ve Gıda Konfederasyonu

 

www.tarimkon.org

www.tarimvegida.org

www.tarimvegidakongre.org

 

Bu içerik 966 kez okundu...
 
Diğer Faaliyet Başlıkları
Tumeskom Federasyon Başkanı 30 Ağustos Resepsiyonunda
  devamı...
İMESKOM DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYON BAŞKANI BURHAN ER 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜNDE
  devamı...
CELAL ADAN'A HAL ESNAFINDAN BÜYÜK İLGİ
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU DİYARBAKIR HALİNDE
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU MARDİN HALİNDE
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU NİZİP HALİNDE
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU OSMANİYE HALİNDE
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU MERSİN HALİNDE
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYON HEYETİ ADANA HALİNİ ZİYARET ETTİ
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU BEŞİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU
  devamı...
TÜMESKOM FEDERASYONU OLARAK ORDUMUZA TAM DESTEK VERİYORUZ
  devamı...
 
Anasayfa - Üyelerimiz - Derneğimiz - Basında Biz - Faaliyetler - Resim Galerisi - İrtibat
Copright © 2009 İMESKOM Tüm Hakları Saklıdır.
Google Reklamları